All On Four Tedavisi

All On Four Tedavisi Hakkında

All On Four tedavi konsepti

All on four tedavi konsepti tek bir cerrahi işlem ile 4 implant üzerine sabit tam çene diş protezi yapılabilme tekniğidir. Aynı seansta hastaya geçici dişleri de yapıldığı için, işlemden sonra kişinin çiğneme ve konuşma fonksiyonları iyileşirken estetik kaygıları da ortadan kalkar.

Hastamızın hiç dişi yoksa ve geleneksel implant uygulaması için yeterli kemik kalınlığına sahip olmayıp çenelerin arka bölgelerinde kemik kaybı varsa All On Four implant tekniği uygulanabilir.

All on 4 tekniği diş hekimliğinde yeni bir implant tekniğidir. Bu teknik ile tek çeneye 4 implant uygulandığı ve kemik greftine ihtiyaç duyulmadığı için  hem tedavi süresinin kısalması ve hem de randevu sayısının azalması açısından avantajlıdır. Aynı seans geçici dişlerin takılabilmesi de diğer bir avantajıdır.

All On Four tedavisi, dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir  hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz hastalara uygulanabilir.

All On Four tekniği başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olduğu yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda gösterilmiştir.

Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.

Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.

 

All On Four işlemi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

İşlem sonrası implantların üzerine geçici diş proteziniz sabitlenir.

İmplantların 3 aylık kemiğe kaynaşma süreci döneminde doktorunuzun size önereceği diyet şekline dikkat etmeniz gerekiyor .Daimi proteziniz takıldıktan sonra istediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz.

Adresimiz

Kurtköy Mah. Ankara Cad.
No:430 Pendik-İstanbul

info@dentolya.com

+90 216 378 96 98

Pazt - Cmts: 09:00-23:00

Pazar: 10:00-23:00

Uygulamalarımız

Android İphone

Bizi Takip Edin

© 2021 - Dentolya I Tüm Hakları Saklıdır