İmplant Cerrahisi

İmplant Cerrahisinden Sonra Dikkat Edilecekler

İMPLANT CERRAHİSİNDEN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Titanyum esaslı biyouyumlu olan diş implantları, ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla yapılan yapay diş kökleridir. İmplant tedavisi yapıldıktan sonra 3-4saat boyunca herhangi bir şey yiyip içmemelisiniz. İlk 24 saat boyunca sıcak içeceklerden uzak durunuz ve sadece yumuşak, soğuk yiyecekler tüketmeye özen gösteriniz. İlk hafta sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durunuz.

İmplant operasyonlarının ardından kanamayı durdurmak için yumuşak, steril bir tampon ile yavaş bir şekilde baskı uygulanır.Ameliyat sonrası ilk 1 gün boyunca sızıntı şeklinde kanama olması normaldir. 
İlk 24 saat yara bölgesinde oluşan pıhtıyı uzaklaştırmamak için tükürmeyiniz, ağzınızı çalkalamayınız, gargara kullanmayınız. 2 gün sonra ağzınızı 2 hafta boyunca günde iki defa ağız gargarası ile gargara yapabilirsiniz. 1 dakika boyunca gargara yapınız, tükürünüz ve sonrasındaki 30 dakika boyunca herhangi bir şey yiyip, içmeyiniz.İlk gün boyunca operasyon alanına buz uygulaması yapınız. Buzu cilde direk uygulamayın ve 5 dakikadan uzun süre tutmayın. En ideali 3 dakika tutup 1dakika çekmenizdir. İlk 24 saat sigara içmeyiniz, alkol almayınız. Operasyon bölgesi tamamen iyileşene kadar sigara içilmemesi son derece önemlidir. Reçete edilen ilaçları doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya dikkat ediniz. 

İlerleyen günlerde operasyon bölgesinde kanama olursa doktorunuza kontrole gidiniz. Operasyon bölgesinde, yanakta veya göz altında morarma veya şişlikler olabilir. Bu durum 10 güne kadar kendiliğinden geçer.İlk gün boyunca operasyon alanına buz uygulanması ve ilk 2 gece başınız yukarında olacak şekilde uyumanız bu sıkıntıları daha kolay atlatmanızı sağlar ve iyileşmeyi hızlandırır. Hem dikişlerinizi almak için hem operasyon bölgesini kontrol etmek için doktorunuz size bir hafta sonrası için randevu verecektir. Dikiş olan bölgeyi ekstra yumuşak fırçayla dikişlere zarar vermeden dikkatlice fırçalamalısınız. Dikişlerin etrafı temiz tutulmazsa iyileşme gecikir. Tüm bu uyarılara dikkat ettiğinizde tedavi süreci kolaylaşacak ve daha ağrısız bir dönemin geçirirsiniz.

Adresimiz

Kurtköy Mah. Ankara Cad.
No:430 Pendik-İstanbul

info@dentolya.com

+90 216 378 96 98

Pazt - Cmts: 09:00-23:00

Pazar: 10:00-23:00

Uygulamalarımız

Android İphone

Bizi Takip Edin

© 2021 - Dentolya I Tüm Hakları Saklıdır